Які нюанси можуть виникнути під час придбання квартири


Які нюанси можуть виникнути під час придбання квартири

Як показує сучасна практика, підбір оптимального варіанту квартири завжди супроводжується великими клопотами. Визначившись з зручним районом і доступною вартістю, а також переконавшись в абсолютній чистоті квартири в юридичних питаннях, не варто розслаблятися, адже попереду найскладніший етап. А саме — огляд квартири, що дозволить більш тісно ознайомитися з новими нюансами, такими як стан двору, дорога до під’їзду, стан самого під’їзду і, звичайно, ліфта. Не бійтеся задавати господарям і сусідам питання, уважно вивчайте кожну деталь, адже тільки від ваших зусиль залежить, наскільки комфортним стане ваше нове житло. Краща новобудова у Броворах це Лесной Квартал , тут ви зможете придбати собі квартиру по вигідній ціні.

Експерти завжди радять вирушати на огляд квартир всім сімейним складом, адже важливо, щоб нова квартира відповідала смакам кожного. Не відкладайте огляд на вечір, щоб в запасі завжди було деякий час для повноцінного вивчення деталей.

Почніть безпосередній огляд не з самої квартири, а з дороги, яка веде до будинку. Іноді ріелтори та агентства прикрашають інформацію в рекламі, а в реальності виявляється, що зовсім не 20 хвилин поділяють ваш будинок і метро. Виділіть час, щоб особисто оцінити зручність транспорту в годину пік: рушайте від майбутньої квартири в центр о 9 годині ранку, а назад — приблизно в 7 годин вечора. Повторіть намічений маршрут кілька разів за допомогою різних транспортних засобів, щоб виявити для себе всі альтернативні можливості.

Як повідомляє наш ріелтор Максим Чавунів, фахівець з продажу квартир (зокрема квартири на південному заході), для окремих районівважливо оцінити трафік і у вихідні дні. По вихідним траси зазвичай перевантажені транспортом, що пояснюється поверненням київлян з заміського відпочинку. У тому числі він рекомендує сім’ям з дітьми оцінити дорогу до шкіл і дитячих садків, а також перевірити їх на безпеку.

Що розкажуть про мешканців під’їзди?

Комфорт в квартирі багато в чому буде залежати і від сусідів двору. Розповісти про них допоможе під’їзд, в якому продається квартира. «Убиті» двері, розписані стіни, сміття, неприємний запах і відсутність лампочок говорять про те, що обрана квартира — не самий підходящий варіант. Наприклад, був такий випадок: одного разу при огляді квартири зламана кнопка ліфта змусила покупців спробувати спуститися по сходах, що в підсумку виявилося неможливим через прегражденного проходу сусідськими великогабаритними речами. За словами М. Чугунова найчастіше таке трапляється в спальних районах і старих будинках.

Деякі фахівці радять відвідати квартиру, як у денний, так і в темний час. При світлі вийде оцінити доглянутість двору, якість спортивних та ігрових майданчиків, лавочок для відпочинку та насаджень зелені. Увечері вийде оцінити освітленість двору, кількість припаркованих автомобілів і наявність вільних паркувальних місць.

Хороші сусіди

Безумовно, недоліки у дворі можуть бути незначним критерієм у виборі квартири, але доброзичливі сусіди є одним з головних факторів. Особливо це стосується ринку вторинної нерухомості. Стан поверху стане основою для формування початкового думки про сусідів: слід звертати увагу на стан вікон, наявність сміття, речей, що захаращують прохід.

Більш повно складеться враження про сусідів після особистого з ними спілкування. У більшості випадків на прохання поговорити сусіди реагують позитивно, але іноді бувають винятки. Джерелом цікавої інформації можуть стати і бабусі, відпочивальники біля під’їзду. Як правило, вони знають всіх сусідів і точно поділяться інформацією, яка може стати основним при виборі житла.

Тим, хто купує квартиру в новобудовах, ознайомитися з сусідами буде складніше. Звичайно, певну інформацію можуть мати менеджери агентства, однак для них не властиво поширювати такого роду дані. Як правило, все, що зможуть розповісти агенти — тільки вік і склад сім’ї.

Інші нюанси

Заздалегідь постарайтеся ретельно ознайомитися з генеральним планом усієї прилеглої території. У самій квартирі варто оцінити стіни і стелі, вивчити наявність цвілі. Радимо перевірити і протікання, якщо квартира знаходиться на верхньому поверсі. Важливу роль відіграє і наявність боргів з виплат комунальних послуг.

Втім, часом вищезгадані нюанси бувають далеко не головними при виборі потрібної квартири. На думку багатьох експертів, набагато більш важливими є емоції. Вирішальною у виборі може бути «аура» в квартирі, колір і фактура її стін, доброзичливі продавці в магазинах, багато світла і тепла в квартирі і навіть «вподобана кішечка». Для деяких критерієм вибору є хороший консьєрж і велику кількість дітей у дворі.