Яке опалення вибрати для заміського будинку ?


Коли ви замислюєтеся про встановлення нової опалювальної системи у вашому заміському будинку, то потрібно зробити вибір між її різними видами. Але непосвяченій людині важко прийняти рішення про те, яке опалення вибрати, і зрозуміти, чому саме його варто вибрати у вашому конкретному випадку. Ми постараємося дати вам якусь подобу короткого довідника. Вибір системи опалення сильно залежить від розміру бюджету, яким ви володієте, тому ми розглянемо варіанти для трьох різних рівнів бюджету. Хочу запропонувати Вам зайти на сайт компании — termos.ua та замовити опалення

ЯКЕ ОПАЛЕННЯ ВИБРАТИ ЗА ТИПОМ ПАЛИВА
Універсальної рекомендацією по паливу для всіх бюджетів є магістральний газ − надійний і дешевий джерело теплової енергії (докладніше про опаленні газом). Якщо магістральний газ не підведений до вашого будинку, але є електрика підведена потужність дозволяє обігрівати будинок електрикою — вибирайте електричну систему, вона буде простіше в монтажі і універсальніше. Якщо електричної потужності не вистачає − розглядайте будь-який варіант з автономним сховищем рідкого палива або скрапленого газу, на ваш смак.
ЯКА СИСТЕМА ОПАЛЕННЯ КРАЩЕ?
Якщо ви вибрали харчування опалення від електрики, то і вся система опалення теж буде електричної. В будь-якому іншому випадку рекомендуємо вам променеву схему опалення (докладніше про схеми опалювальних систем) з рідким теплоносієм (водяний) − вона найбільш зручна для опалення великого будинку. Рекомендуємо установку багатоконтурного котла − один контур буде використовуватися для опалення, ще один − для підігріву гарячої витратної води, а третій − для додаткового обладнання (докладніше про контурах і типах систем опалення).
КОМФОРТ І ЗРУЧНІСТЬ
При значному бюджеті ви можете дозволити собі вибрати будь-яку систему опалення, яка зробить ваш будинок по-справжньому затишним. Крім опалювальних приладів, ваша опалювальна система може живити теплі підлоги у вашому будинку і теплові завіси в гаражі і господарських будівлях, які захищають дверні отвори від проникнення холодного повітря ззовні. До вашої опалювальної системи можуть бути також підключені системи сніготанення, які будуть очищати від снігу і льоду ганок і дах вашого будинку.
Складна багатофункціональна система автоматичного керування вашим опаленням дозволить вам забути про ручному управлінні системою: вона буде міняти температурні режими в кожному приміщенні за графіком, який ви їй дасте, а також в залежності від погоди на вулиці. Також ви зможете при необхідності керувати режимами роботи опалення дистанційно.
ЯКЕ ОПАЛЕННЯ КРАЩЕ ДЛЯ ДОМУ ПРИ СЕРЕДНЬОМУ БЮДЖЕТІ?

ПАЛИВО
Як і в попередньому випадку, перша рекомендація − магістральний газ. Якщо його немає, то рекомендуємо розглядати автономну систему опалення з харчуванням скрапленим газом, що зберігаються в газгольдері або балонах.
СИСТЕМА ОПАЛЕННЯ
У класі систем середньої вартості найкраща система опалення − з рідинним теплоносієм і двотрубною схемою розводки. Ця схема досить універсальна і дозволяє регулювати подачу тепла в кожному приміщенні незалежно. Живити цю систему теплом повинен газовий котел, бажано з двома контурами − для опалення та для нагріву витратної води.
КОМФОРТ І ЗРУЧНІСТЬ
Якщо ваш бюджет дозволяє надмірності понад описаної вище конфігурації − рекомендуємо подумати щодо додаткового контуру теплої підлоги. Для управління системою досить базового контролера газового котла, але бажано, щоб він мав функції управління температурним режимом котла для економії палива (докладніше про економічні способи опалення).
ЯКЕ ОПАЛЕННЯ ВИБРАТИ: ЕКОНОМІЧНЕ РІШЕННЯ

ПАЛИВО
І в цьому випадку в першу чергу ми рекомендуємо вибрати опалення на магістральному газі. Якщо магістральний газ не підведений, то варто звернути увагу на котли, що працюють на балонному скрапленому газі або твердому паливі − піллетах або гранулах.
СИСТЕМА ОПАЛЕННЯ
Для економічного проекту найкращої може стати схема опалення однотрубна з рідким теплоносієм типу «ленінградка». Така схема допоможе знизити витрати на прокладку труб, але при цьому не доведеться жертвувати можливістю роздільного регулювання температури в кожній кімнаті.
КОМФОРТ І ЗРУЧНІСТЬ
На цьому можна сміливо заощадити, залишивши з додаткових пристроїв тільки базовий контролер котла для забезпечення його стабільної та безпечної роботи.