Яка лазня краще?


Про перебіг у лазню для багатьох сьогодні є не тільки багаторічною традицією, але і своєрідним ритуалом. Лазня надає відмінну можливість добре відпочити і розслабитися в колі друзів та однодумців. Ті, хто регулярно відвідують лазню, справді цінують комфорт і затишок. Ось тут і виникає закономірне питання: яка лазня краще? Завзяті «банщики» знають, що існує велика різновид лазень, серед яких заслуженою популярністю користуються російська парна, фінська сауна, турецький хамам і японська лазня. У чому їх різниця і як вибрати лазню з цього списку, в якій дійсно можна було б відчути всю принадність банних процедур? Давайте про це і поговоримо. Пропоную відвідати баня львів

Фінська сауна

Відмінним варіантом для всіх любителів сильної спеки і сухого пара стане фінська сауна. Температура у такій лазні варіюється від 100 до 120 градусів, а от рівень вологості тримається в межах 4-10%. Парна у фінській сауні зовсім невелика і вона опалюється або дровами, або газом і рідким паливом. Яка лазня краще – з традиційним видом топки чи ні – це залежить від уподобань кожного банщика. Хоча, звичайно, що за лазня без запаху диму «банної» атмосфери?

Російська парилка

Для тих, хто віддає перевагу мокрий пар, не варто довго ламати голову, яку ж вибрати баню, а можна відразу відправлятися в російську парну. В ній температура досягає приблизно 50 або 60 градусів, а вологість повітря дорівнює 40 %. Про користь російської лазні і говорити не варто, адже не дарма наші предки банним процедурам віддавали особливе місце у своєму житті. Природно, не забудьте взяти з собою головний атрибут російської лазні – це березові віники, які надають лікувальну дію на весь організм, починаючи від шкірних покривів і закінчуючи органами дихання і судинної системи.

Турецька лазня

Турецька лазня або хамам відмінно підходить для тих, хто погано переносить спеку, але все ж дуже любить відпочивати в лазні. Звичайно, яка лазня краще, російська або турецька сказати складно. Але ось те, що в хамамі температура повітря 40-60 градусів при 100% вологості – це гідне перевагу для багатьох. Хоча, відзначимо, що тут немає таких улюблених і вже звичних для нас дерев’яних стін. Замість них практично завжди використовується облицювання з мармуру або іншого природного каменю. Особливість турецької лазні в тому, що пара подається знизу за допомогою парогенераторів. Сьогодні вже багато змогли оцінити переваги хамамов, так як атмосфера в них досить легка.

Японська лазня

Досі ще не знаєте, як вибрати баню, так як любите щось екзотичне і незвичайне? Тоді наші рекомендації – це японська лазня офуро. Зовнішній вигляд такої лазні дуже схожий на бочку, а вода, яка використовується для миття, завжди настоюється на травах. Температура води в японській лазні приблизно близько 40-45 градусів. Рекомендується після прийняття такої банної процедури, обов’язково обтиратися сухим рушником. Після цього, на Вас чекає ще одна бочка, але вже з ароматизованими маслами. В ній знаходиться суміш лікувальних трав і гарячих тирси.

А в цілому, яка лазня краще і на чому зупинити свій вибір – це вирішувати тільки Вам. Адже головне в банної процедури – це користь і задоволення!