Як знайти хорошого психолога


Перш ніж порадити Вам, де і як знайти хорошого психолога або психотерапевта , я б хотіла звернути Вашу увагу на те, що саме у Вас знаходиться ключ до вирішення всіх Ваших (в тому числі і сімейних проблем. Тому шукайте того психолога, який буде «хороший» персонально для Вас. Ніякі відгуки, поради та рекомендації інших людей не допоможуть Вам так, як допоможе Ваш власний «внутрішній голос». Не бійтеся довіряти собі і своїм суб’єктивним відчуттям. Чужий досвід безумовно цікавий, але свій власний, нехай навіть часом помилковий, воістину безцінний. Пропоную психологическая консультация

Дуже часто, працюючи з звернулися за допомогою людиною, хороший психолог вже через десять хвилин бачить всі його проблеми, — проте іноді потрібні роки, щоб сам чоловік усвідомив, що з ним відбувається… вся справа в несвідомому: його здібності захищати свою територію. Саме так воно (несвідоме) розцінює спроби розібратися в ситуації. Для цього і необхідна наша з Вами максимальна сумісність. Так що, будь ласка, вибирайте як можна більш вимогливо!

1. Психолог, хоч і на час, буде грати роль Вашого унікального соціального оточення, яке з якихось причин поки насилу вписується Ваша особистість. Як Ви уявляєте собі своє соціальне оточення, таку особистість я і хочу порадити Вам знайти як психотерапевта, тренера або коуча. Знайти хорошого психолога — це значить зробити ваше спілкування у першу чергу комфортним.

Порадьте, де знайти хорошого психолога2. Не вважайте, що психолог вирішить за Вас Ваші проблеми. Його завдання — лише створити такі умови, при яких той, хто звернувся до нього за допомогою, в кінцевому підсумку зможе розбиратися у своїх проблемах самостійно, самостійно прийняти правильне рішення, самостійно знайти своє місце в житті. Знайти хорошого психолога — це значить прийняти внутрішнє рішення про зміни у своєму житті і про свою особисту відповідальність за ці зміни. Спілкування з психологом має бути ініційований Вами.

3. Консультація психолога відрізняється від дружньої бесіди. Безсумнівно, задушевна розмова з другом або подругою знімає напругу. Близький друг може поспівчувати Вам, порадити, зігріти своєю участю та зацікавленістю. Але цього часто буває мало, щоб вирватися із замкнутого кола проблем. Досвідчений психолог володіє професійними інструментами, знає, що потрібно зробити для того, щоб знайти позитивну заміну деструктивним думок, реакцій і моделей поведінки. Знайти хорошого психолога — це значить зробити спілкування результативним.

4. Ви напевно помічали, що, якщо хороший музикант віртуозно володіє виконавською майстерністю, то хороший педагог швидше за все вже закінчив свою виконавську кар’єру, а хороший методист в більшості випадків не блищить ні у виконавстві, ні у викладанні. Кожному — свій талант і кожного — свій хрест. Якщо Ви задумалися про те, як і де знайти хорошого сімейного психолога, задайте собі питання: чи зможуть Вам допомогти «успішний підприємець» або «блискучий теоретик»? Швидше за все їх цікавлять дещо інші матерії.

5. Всі люди потребують допомоги і підтримки, де б вони не жили . Однак знайти доброго і досвідченого психолога коли він дійсно потрібний при всьому багатстві вибору часом буває дуже важко, головним чином тому, що «краще — ворог хорошого». Для ситуацій важкого вибору в теорії організаційного управління існує одне розумне правило: «Якщо вибір не очевидна, то сам факт вибору стає важливіше будь-якого з його варіантів». Не бійтеся помилятися! Право помилятися — одна з чотирьох фундаментальних прав людини в цьому світі, поряд з правом навчатися, правом одержувати допомогу і правом бути оціненим.

Як і де знайти доброго і досвідченого психолога

6. Чоловік, який звернувся за допомогою до психолога або психотерапевта, гідний поваги. Спілкування з психологом не слід розглядати як показник слабкості, ні як знак психічного нездоров’я. У сучасному суспільстві «зростаючих потреб» (прагнення досягти щастя, додавши до себе побільше чого-небудь або кого-небудь) і «конкурентної боротьби» (прагнення досягти щастя, прогнувши під себе світ») будь-який рух у напрямку духовності (грец. psyhe — «Душа») є благо.

7. «Душа» для психіатра — предмет лікувального впливу, для психолога — предмет вивчення, а для психотерапевта його власна Душа — це інструмент, за допомогою якого він впливає на Душу іншої людини. Тому рівень досвідченого психолога і психіатра головним чином залежить від ступеня володіння науковими знаннями, в той час, як рівень досвідченого психотерапевта залежить головним чином від ступеня розвитку його власної Душі.

Знайти хорошого психолога — це означає частково знайти самого себе

Кращий екзистенціальний психолог року
Екзистенціальна (від лат. existentia — існування) психологія — один з напрямів гуманістичної психології. Вона підкреслює унікальність особистого досвіду конкретної людини і побудована на уявленні про те, що взаємодія з світом пропонує людині протягом її життя вирішити ряд екзистенційних проблем:

Проблеми часу і простору;
Проблеми свободи, відповідальності і вибору;
Проблеми спілкування, любові і самотності;
Проблеми задоволеності і незадоволеності життям;
Проблеми сенсу і безглуздості існування.
Мета екзистенціальної психотерапії — повернення людини до самої себе, до індивідуальної внутрішньої природи, до свого унікального життєвого образу. Розуміння специфіки свого життєвого сценарію — кращий ключ до вирішення всіх екзистенціальних проблем.