Як вибрати змішувач?


smesitel01_bДіляться наступним чином: (наводжу основні приклади, щоб не плутати Вас)
Змішувачі найчастіше роблять із силуміну та латуні. Інші значно рідше, писати про них не буду.
За способом перекриття (змішування) води: смушкові (зі смушків) і картриджні
За місцем і типом використання : для умивальника, для кухні, для ванни, душової кабіни і т. д.
За способом кріплення: на стіну, шпилька, гайка. Тут смесители zegor кращі змішувач, по доступним цінам.

Почнемо з матеріалу.
Силумін — силуміну буває використано більше, буває менше. Тонкостінні сілуміновие змішувачі такі як Villa 271 , є найдешевшими змішувачами на планеті, дешевше тільки оптом.

Як ви розумієте довго такий змішувач стояти не буде. Хтось із покупців сказав що такий стояв 4 роки, я в це вірю як в єдинорогів, він у нас в магазинчику почав іржавіти через 3 місяці просто стоячи на сонці, але на дачі служив вірою і правдою (поки не відвалився шматок) цілих 7 місяців. Буває коли силумін і непогано виглядає і досить використано, але все одно це силумін як в Olimpic 143

Латунь — теж буває різна. Різної якості і різного використаного в змішувачі кількості. Латунні змішувачі це добре. І чим дорожче, тим краще. Краще якісного латунного змішувача нічого вже немає. Але якість латунних змішувачів теж буває дуже різне. Якість деталей, з яких зібраний змішувач, кількість і якість сплаву латуні. Наприклад Smes 143 є гарним латунним змішувачем, але значно поступається за якістю деталей і кількості використаної латунь змішувач Haiba 143 так і сплав теж помітно відрізняється. Але кожен коштує своїх грошей.

За способом змішування води.

Смушкові (зі смушків) бувають кераміка і механіка. Раджу ставити їх якщо у Вас встановлена газова колонка, якщо котел або бойлер — різниці немає.

а) Механіка (оборотні) — баранці крутяться довго, зручно регулювати напір води. Скрутити (зламати) нереально, але гумка яка перекриває потік води з часом зношується і потрібна заміна. Краще всього брати коли змішувачем користуються діти і люди похилого віку, вони його не скрутять.
б) Кераміка (напівперевертня) — більш довговічне ніж механіка, але якщо користуватися не акуратно то швидше ламається. Швидке регулювання води — не треба довго крутити щоб відкрити/закрити воду.

Картрдиджные (лапковые) не варто ставити якщо у Вас газова колонка, не мучте її і себе намагаючись запалити її. Вони дуже зручні у використанні, але важче відрегулювати потрібний напір, особливо тонку цівку. Більш ремонтно придатні, для них існує всього 4 варіанти нутрощів. У той час як для смушковим більше 40.

Призначення змішувачів або куди який ставити.

Для ванної кімнати. Якщо у Вас ванна і рукомийник знаходяться поруч у вигляді економії зазвичай беруть один змішувач з довгим виливом і перекидають його на ванну — на рукомийник. Якщо засоби дозволяють зручніше користуватися двома змішувачами. На ванну можете поставити будь-ванний змішувач. А на рукомийник підібрати.

Для рукомийника зазвичай підбирають виходячи з розмірів раковини. Раковина невелика, а тому щоб не розбризкувався вода не варто брати з високим або далеко виступаючим виливом. Але вирішувати знову ж таки Вам. ВАЖЛИВО! На раковину не стануть більшість змішувачів з кріпленням «гайка», так і «шпильок» там більш ніж достатньо.

Для кухонного миття найкраще підійде змішувач з високим виливом щоб зручно було набрати пляшку, помити каструлю «у важкодоступних місцях ))» або просто навалити гору брудного посуду і щоб нічого не заважало.

Душ кабіна це звичайний ванний змішувач, тільки без виливу. Коштують вони дешевше. Можна звичайно ванну набрати кинувши лійку в ванну, але все ж це для душових кабін.

Бувають ще настінні кухонні, для перукарень, для біде, і багато іншого. Але це вже інша історія.

За способом кріплення.

Настінні. На стіні заздалегідь прикріплені монтажні куточки або планки під екопласт або металопласт. У ці кути/планку вкручуються ексцентрики (йдуть в комплекті до всіх настінних змішувачів, в т. ч. ванним), на ексцентрики вже сідає корпус змішувача.
Кріплення «шпилька» (наприклад Smes 272) підходить під всі мийки, зручно закручувати т. к. маленький ключ потрібен. Менш надійно, ніж «гайка» і швидше розбовтується

Кріплення «гайка» наприклад (Smes 272f) не підходить для товстих керамічних мийок. Її легко закрутити, можна навіть руками. Але не завжди зручно її крутити якщо під мийкою багато всього: бойлер або кухонний смітник 🙂

Це лише основні поняття які допоможуть Вам вибрати підходящий змішувач.