Як вибрати саджанці малини?


Малина в достатній мірі витривала і невибаглива рослина сімейства чагарників, тому добре переносить посадку практично в будь-який період теплої пори року – восени, навесні, влітку. Головне – дотриматися при посадці певні правила, а також грамотно обрізати рослини. Пропоную вам гарні саженцы малины.

Під малинник потрібно виділити достатньо освітлене і не продувається холодними вітрами місце з родючим грунтом, тому що навіть в півтіні врожайність буде зниженою.

Саджанці малини слід ретельно вибирати: краще, якщо їх товщина буде середній, причому тонкий стебло краще толстого. Тобто вони повинні бути не занадто великі, з 1-3 поверхневими стеблами і, найголовніше, з добре розвиненою кореневою системою (мичкуватої). А ось великі кущі з безліччю пагонів для посадки абсолютно не годяться.

Придбавши саджанці, відразу загорніть їх коріння в мокру ганчірку, але надягати зверху поліетиленовий мішок потрібно на мінімальний час – коріння дуже швидко почнуть загнивати. Також відкриті коріння ні в якому разі не можна тримати на відкритому повітрі, інакше вони моментально висохнуть. Найкраще до посадки їх прикопати. Непогано також якийсь час витримати коріння в поживному розчині з суміші коров’яку і глини зі спеціальними добавками.

Посадка саджанців малини.

Перед посадкою всі пагони на саджанці малини обрізають (їх довжина не повинна перевищувати 35 см), листя обривають. При посадці коріння поміщають в попередньо підготовлену борозну, додавши трохи золи, і засипають землею таким чином, щоб вона заповнила весь простір між корінням. Що стосується глибини посадки, то вона не повинна бути ні занадто глибокою, ні надто дрібною. Оптимально, якщо коневая шийка саджанця буде перебувати на рівні грунту.

Якщо грунт недостатньо вологий, то відразу після посадки малини її слід збити і полити. Обов’язково також всю грунт навколо саджанців засипати мульчею – тирсою, торфом, гноєм, що перепрів тощо, які не дадуть землі пересихати, але одночасно не будуть залишати її перезволоженим.

Найзручніше висаджувати саджанці малини рядами з відстанню близько 1,5 метрів між ними і 30 см між рослинами в кожному ряду. Тоді між рядами можна встановити шпалери з натягнутої на висоті в кілька рівнів дротом або мотузкою, до якої по мірі зростання будуть прив’язуватися кущі малини. Так буде легше збирати стиглі ягоди і доглядати за рослинами.