Як скоротити ризик алергії у немовляти


Алергія – «захворювання цивілізації». У розвинених країнах на сьогодні близько 40% дітей мають певні прояви алергії: алергічний нежить, висипання на шкірі, напади утрудненого дихання. Поширеність цієї патології зростає дуже стрімко.
Алергія – «захворювання цивілізації». У розвинених країнах на сьогодні близько 40% дітей мають певні прояви алергії: алергічний нежить, висипання на шкірі, напади утрудненого дихання. Поширеність цієї патології зростає дуже стрімко.Пропоную почитати решение проблемы аллергий

Статистика заявляє, що ризик виникнення алергії у дітей підвищується, якщо нею страждають батьки: ризик становить 20-40% при наявності цього захворювання у одного з батьків, 60-80% — якщо страждають обоє. І багато вчених до цих пір дотримуються думки, що лише генетика відповідає за появу у малюка цієї неприємної хвороби. А, отже, ніяка дієта не зможе її скоротити.

Проте останнім часом лікарів все частіше доводиться чути від батьків здивоване запитання: «Чому у малюка алергія? Адже у нас в роду ні в кого такого не було!». Тому іноді варто прислухатися і до багаторічному досвіду самих мам.

Як скоротити ризик алергії під час виношування

Вагітним жінкам необхідно зменшити споживання ряду алергенних продуктів:

горіхи,
мед,
червоні овочі та фрукти,
яйця,
гриби,
шоколад,
кава,
екзотичні фрукти.
А якщо існує ймовірність передачі захворювання у спадок – зовсім виключити з раціону. Але не забувайте при цьому, що протягом всієї вагітності харчуватися слід повноцінно і різноманітно!

А ось французькі вчені, навпаки, заявляють, що якщо в раціоні харчування майбутньої матері присутні масло з волоських горіхів і риба, то вірогідність появи у дитини харчової алергії істотно знижується. Це підтверджено численними клінічними дослідженнями. Пояснюється це тим, що в них містяться поліненасичені жирні кислоти, які допомагають організму виробляти антитіла до алергії.

Істотно знижує ризик розвитку алергії у дитини відмову майбутньої мами від куріння. До речі, доведено, що на розвиток алергії впливає не лише активну, але й пасивне куріння, тому не дозволяйте своєму партнеру курити в квартирі або поблизу вам і малюкові.

Як скоротити ризик алергії у немовляти

1. Годуйте грудьми

Як скоротити ризик алергії у дитини / shutterstock.com
Найважливіша порада: годуєте малюка грудьми хоча б до чотирьох-шести місяців. Материнське молоко захищає від несприятливих факторів незрілу травну систему дитини. При нестачі грудного молока або неможливості вигодовування грудьми, порадившись з лікарем, давайте якісну гіпоалергенну адаптовану суміш дитині. Запам’ятайте, що коров’яче молоко для дитини — найсильніший алерген.

2. Регулярно робіть вологе прибирання

Дитина особливо сприйнятливий до побутових алергенів в перші місяці життя. Тому кімнати, де знаходиться малюк, частіше провітрюйте та проводьте вологе прибирання (але не використовуйте при цьому хімічні засоби). Небажано присутність поряд з малюком явних пиловловлювачів, таких як телевізор або відкриті полиці з книгами.

3. Білизна малюка

Білизна немовляти періть дитячим порошком при температурі не нижче 60 градусів і добре пропрасовуйте.

4. Вживайте лактаційний збори

При нестачі грудного молока, як лактогонных коштів не використовуйте у великих кількостях волоські горіхи, жирні молочні продукти і мед. Ці продукти, які найчастіше викликають алергічну реакцію, причому не тільки у малюків.

Кращим способом збільшити кількість грудного молока є часте прикладання дитини до грудей і вживання достатньої кількості рідини (коров’яче молоко тут не причому). Застосовуйте в даному випадку спеціальні трав’яні лактаційний збори, до складу яких входять кмин, фенхель, кропива та інші трави. Їх дія наукою не доведено, але з успіхом застосовується вже довгий час серед годуючих жінок. І навіть, якщо вони не вплинуть на вироблення молока, то заспокоять і розслаблять нервову систему. А розслаблення для підвищення лактації — найбільш сприятливий фактор.

5. Вчасно вводите прикорм

Прикорм дитині починайте вводити тільки з 6-місячного віку, починаючи з гіпоалергенних продуктів, а ось споживання фруктових соків відкладіть на більш пізній термін.