Як правильно вибрати велосипед


Коли людина планує зробити велику покупку, він особливо ретельно починає вивчати характеристики об’єкта покупки. Хороший велосипед можна віднести до недешевим придбань, тому його характеристики важливі для багатьох покупців. До того ж, велосипед часто купують з розрахунком використання 10-15 років (а то і більше). Отже, який вибрати велосипед і як правильно його вибрати? Якщо Ви хочете купити якісний велосипед та за доступною ціною, то рекомендую Вам сайт http://bikeway.com.ua

Який вибрати велосипед: види велосипедів.
Велосипеди в залежності від експлуатації можна поділити на наступні види:
Гірський велосипед. Даний вид велосипеда придатний для будь-яких доріг, але найчастіше купується любителями їздити по пересіченій місцевості. На швидкість гірські велосипеди не розраховані. Якщо ви вирішили вибрати гірський велосипед, зверніть увагу на амортизатор на передній вилці. Також такі велосипеди повинні мати задню підвіску. Кількість передач має бути від 21 до 27 (вони сильно впливають на час розгону і максимальну швидкість). Щоб правильно вибрати гірський велосипед, зверніть увагу на його колеса. Вони повинні мати ширину на 2 см ширше, ніж у звичайного велосипеда, але бути меншого діаметру. Протектори у таких велосипедів зазвичай бувають з глибоким малюнком.

Спортивний велосипед. Подібні велосипеди розраховані на гарні рівні дороги, і їх вибирають любителі поганяти на великій швидкості. Кількість передач на такому велосипеді від 15 до 30, амортизатори відсутні (т. к. на рівному покритті потреба в них відпадає), покришки вузькі.

Дорожній велосипед. Дорожній велосипед повинен бути максимально адаптований до міських дорогах. Вибрати такий велосипед досить просто. Необхідно звернути увагу на наявність крил над покришками і щитка від випадкового попадання штанини в ланцюг. Часто такі велосипеди мають одну передачу (в деяких моделях до 7-ми). Він повинен бути оснащений світловідбивними елементами, багажником, сигналом і фарою.

Як правильно вибрати велосипед: основні компоненти велосипеда.
Після того, як ви визначилися, який вибрати велосипед, необхідно більш ретельно підійти до ознайомлення з його основними частинами:
Рама. Щоб правильно вибрати велосипед, зверніть увагу на його раму. Її висота має бути на 10 см нижче пояса, при цьому ви повинні вільно діставати до керма напівзігнутими руками і ногами до педалей.
Рами виготовляються з різних матеріалів: від сталі (найдешевша) до титану (дорожче). Сталеві рами досить міцні, але дуже важкі (іноді їх вага досягає 16 кг). Є так звана хроммолібденовая сталь, яка також відносно недорога, але важить менше сталевий. У велосипедах зустрічаються також алюмінієві рами, які дуже міцні і легкі. Коштують вони, відповідно, дорожче. Далі йдуть титанові рами, які хвалять виробники. Вони, дійсно, міцні, але важкуваті. Тому, вирішуючи, який вибрати велосипед, прикиньте все-таки відповідність ціни і якості. Іноді при виробництві рам використовують магній. Він легкий, міцний, але дорогий.
На якості рам позначаються не лише матеріали, з яких вони зроблені, але і технологією виготовлення. Краще брати велосипеди, труби яких зроблені за технологією баттинг, т. к. він дозволяє змінювати товщину труби в різних місцях залежно від максимального навантаження. Таким чином, рама виходить більш оптимізованої по міцності та ваги.
Сідло. Вирішуючи, який вибрати велосипед, зверніть увагу на його сідло. Воно повинно бути дуже зручним. Якщо сам велосипед вас влаштовує, а до сідла є претензії, то в більшості магазинів його можна замінити, купивши окремо те, що сподобається. Найдешевші сідла – зі спіненого полімеру з кожзаменителем, більш дорогі обтягнуті натуральною шкірою, мають гелеві вставки і пружини під сидінням.
Зверніть увагу на те, щоб сідло добре регулюються по висоті і нахилу. Жінкам краще підбирати моделі з широкою задньою частиною, для гонок більше підходять вузькі сідла.
Колеса. Важливо також вибрати велосипед з правильними колесами. Якщо ви часто їздите на далекі дистанції, то колеса повинні бути підібрані так, щоб вами витрачалося менше зусиль. Це забезпечують колеса більшого діаметру (28 дюймів). Гірські велосипеди, навпаки, повинні мати колеса меншого діаметра — до 26 дюймів.
В якості матеріалу переважно алюміній, т. к. він міцний і легкий. Кількість спиць в колесі для звичайного дорожнього велосипеда становить 32 штуки, для гірського – 36 штук. Також велика кількість спиць буде актуально огрядним людям, т. к. такі колеса добре тримають навантаження.
Шини вибираються у відповідність з дорогами, по яких ви плануєте їздити: для гірських велосипедів підходять широкі колеса з грунтозацепами, для швидкісних велосипедів на хорошій трасі– вузькі і гладкі шини. Насправді, зараз ринок пропонує великий вибір різних шин. При бажанні завжди можна підібрати такі, які добре підійдуть і для шосе і для гірських доріг. Крім того, враховується навантаження на заднє і переднє колесо. Тому шини на них можуть бути різні.

Але такі велосипеди є сенс купувати, якщо ви плануєте дуже екстремально їздити. В інших випадках амортизатор буде тільки перешкодою, на рівній трасі добре гасять вібрації пружини під сідлом.
Амортизатори відрізняються за принципом дії. Самі недовговічні і дешеві – пружинні. Щоб продовжити їм термін служби, їх можна укомплектувати демпферами з повітрям (поглинають резонансні коливання).

Гальма. Ну і останнє, про що хотілося б поговорити-це гальмах. Краще вибирати ручні гальма, т. к. ножними не завжди зручно користуватися. Ручні гальма поділяються на гідравлічні (володіють більшою чутливістю) і тросикові (при великих навантаженнях схильні згодом розтягуватися). Якщо велосипед буде часто експлуатуватися при поганій погоді, то краще зупинитися на дискових гідравлічних гальмах.