Як написати диплом


Навчальний процес підходить до кінця, і на шляху до нового життя залишається лише один щабель — написання диплома. І перед кожним постає очевидне питання — як написати диплом? Зазвичай кафедра визначає лише етапи виконання диплому, але не дає ні найменшого уявлення, як ці етапи долати. Як написати план дипломної роботи, вступ і т. д. ніхто на кафедрі вам не розповість. Хочу порекомендувати купити origina-l-diplom.com

У нас за плечима величезний досвід написання студентських робіт, тому ми маємо уявлення, як написати дипломну роботу. До речі, вам також може здатися цікавим стаття як написати реферат.

Отже, ось наші рекомендації щодо написання дипломної роботи.

Тут наведено загальні поради з написання диплома, для кожної конкретної дисципліни вони можуть відрізнятися.

Як написати дипломну роботу

Весь процес необхідно розбити на послідовні етапи. Результат кожного етапу підлягає узгодженню з керівником, він допоможе вам вчасно усвідомити, якщо ви рухаєтесь у неправильному напрямку. Інакше можна заглибитися в неправильну сторону настільки, що простіше буде написати новий диплом, ніж переробляти поточний. Пропоную купплю диплом вуза

1 етап. Вибір теми

Перший етап написання диплома – вибір теми. З року в рік пропоновані теми трохи змінюються, з’являються нові. Якщо Ви хочете взяти свою тему, то її обов’язково потрібно затвердити на вашій кафедрі. Потрібно підійти до вибору теми з усією відповідальністю, оскільки набагато простіше писати роботу, коли тема цікава і не викликає похмурою депресії.

2 етап. Вибір викладача

Якщо є можливість вибрати викладача, який займається ваш диплом, то варто приділити свій час цього етапу. Адже всім відомо, що від характеру викладача і його ставлення до вас залежить дуже багато. Чуйний куратор завжди допоможе скласти план диплома, перевірити голову, а на захисті може заступитися за студента. Також слід вибирати викладачів, не сильно завантажені роботою. Інакше Ви ризикуєте стояти у величезних чергах, коли прийде час показувати чернетки роботи.

3 етап. План (зміст) роботи

Як правило, зміст дипломної роботи складається спільно з викладачем. Не варто тягнути з цим етапом. Викладач охочіше прийме вас, якщо підійти до нього відразу, а не до кінця семестру, коли справ у нього буде сила-силенна. Існує золоте правило: чим раніше студент приносить роботу, тим простіше її здати. Це відноситься до навчання в принципі, а не тільки до теми, як правильно писати диплом.

Якщо все ж викладач Вам відмовить, то доведеться складати план самим. Для цього потрібно взяти кілька підручників, де розглядається тема дипломної роботи, та провести аналіз змісту. Зазвичай вашій темі відповідає якийсь параграф книги з кількома пунктами. Це і є макет вашого змісту. Тепер завдання полягає в тому, щоб зібрати з декількох джерел свій неповторний план роботи.

4 етап. Введення

Дуже важливо написати якісне введення. Воно повинно давати обґрунтування необхідності та актуальності дослідження. Розмір стандартного введення для дипломної роботи – 3-5 сторінок. Але в них потрібно вмістити дуже багато. Розглянемо кілька думок, які потрібно відобразити у вступі:

актуальність дослідження. Якщо взяти книгу, в якій відображається ваша тема, то у введенні будуть описуватися важливість і значущість дослідження. Це і є актуальність дипломної роботи. Переглянувши кілька таких книг, ви зрозумієте, як написати актуальність, а можете просто «насмикати» свою актуальність з цих книг.
об’єкт і предмет дослідження. Об’єкт дослідження – це власне те, чому присвячена ваша дипломна робота, що в ньому вивчається. Предмет дослідження – це те, через що пізнається об’єкт. Приклад: об’єкт дослідження – літак, предмет дослідження – аеродинамічні здібності літака. У нашого літака є безліч предметів дослідження: габарити, місткість і т. д., але нас цікавить лише один. У вступі важливо дуже чітко пояснити, що ми буде вивчати.
мета і завдання. Мета показує, яких результатів ми хочемо домогтися в кінці нашої дипломної роботи. Завдання показують, яким чином ми будемо рухатися до мети. У стандартному дипломі кількість завдань варіюється від 3 до 7. Як правило, кожне завдання відводиться окремий параграф або навіть голова.
актуальність дослідження. Якщо взяти книгу, в якій відображається ваша тема, то у введенні будуть описуватися важливість і значущість дослідження. Це і є актуальність дипломної роботи. Переглянувши кілька таких книг, ви зрозумієте, як написати актуальність, а можете просто «насмикати» свою актуальність з цих книг.
гіпотеза. Гіпотеза дипломної роботи повинна відображати очікуваний результат досліджень. Вона зазвичай починається зі слів «це стане можливим, якщо…», «створення дозволить реалізувати…» і т. д.
методи дослідження. Це способи пізнання предмета досліджень. У них стандартно входить аналіз тематичної літератури. Методи дослідження залежать від конкретної дисципліни. Наприклад, для юридичних дисциплін – це аналіз нормативно-правової основи, індукція і дедукція і т. д.
наукова новизна і цінність дипломної роботи. Тут потрібно пояснити, що дасть ваше дослідження для науки. Показати, що нового привнесе в науку результат ваших праць.
опис структури. Дуже коротко показати, через які етапи проходить ваша робота. Це має виглядати, наприклад, так: «Перша глава присвячена …», «У другій главі розглядаються …», «У висновку підводяться підсумки…»
5 етап. Основна (теоретична) частину

Основна частина дипломної роботи повинна містити 3-5 голів і повністю описувати обрану тему дослідження. Ось тут і доведеться як слід попрацювати з тематичною літературою, адже де, як не в ній добре описані теоретичні обґрунтування для вашого дослідження. Кожна глава має ділитися на параграфи. Матеріал повинен викладатися так, щоб наступна глава плавно випливала з попередньої. В цій частині необхідно додавати посилання (виноски) на використані джерела.

6 етап. Практична частина

Ця частина показує, як ви вмієте застосовувати на практиці все, що було описано в попередній частині. Тут для кожної дисципліни використовується свій підхід. Для технічних і будівельних дисциплін – це креслення, математичних, економічних, фізичних – це рішення задач. Для юридичних – аналіз судової практики і т. д. Наведені тут методичні рекомендації щодо написання дипломної роботи відносяться до всіх дисциплін, конкретні випадки ми розглядати не будемо. Тут важливо відповідально підійти до написання цієї глави, т. к. викладачі з особливою пильністю перевіряють правильність результатів.

7 етап. Висновок

Як написати висновок до дипломної роботи. Висновок – це підсумок всіх результатів дипломної роботи. Зазвичай пишеться на 3-4 сторінки. Потрібно коротко і лаконічно розповісти про висновки, зроблені в теоретичної та практичної частини, оцінити перспективи розвитку теми дослідження.

8 етап. Список літератури та додатки

Список літератури оформлюється відповідно до ДСТУ. Допустима кількість джерел у кожному навчальному закладі сильно відрізняється. У наш високотехнологічний час вже недостатньо вказати лише книжки, потрібні посилання на інтернет-ресурси, на наукові публікації. Додатки подаються у вигляді таблиць, схем, малюнків і т. д. і оформляються згідно з Дсту.

Якщо на кафедрі є свої методичні рекомендації щодо написання дипломної роботи, то з ними варто ознайомитися в обов’язковому порядку.

Сподіваємося, ці нехитрі правила допоможуть вам у написанні диплому. Слідуйте їм, і тоді питання, як написати диплом, у вас не виникне. У разі виникнення труднощів у написанні дипломної роботи рекомендуємо звернутися до професіоналів. Ми завжди готові прийти вам на допомогу!