Як купити биткоины


Як купити криптовалюту, але не знає, як це зробити.

Перед купівлею
Перед тим, як «купить биткоины» необхідно завести гаманець, на якому ми будемо зберігати валюту. Мабуть, самий надійний спосіб — завантажити і встановити складний офіційний клієнт (складний, тому що вимагає постійної синхронізації з сервером), однак багато використовують більш прості і зрозумілі онлайн-сервіси — з їх допомогою можна витрачати кошти використовуючи телефони, планшети і будь-які інші пристрої. Однак, якщо сервіс буде зламаний, то гроші з гаманців користувачів потраплять в руки зловмисників і назад їх вже не повернути.купити биткоины

Три способи купити биткоины
1. Біржі
Біржа — це майданчик для торгівлі биткоинами та іншими валютами. Кожен учасник біржі може поповнити свій внутрішній рахунок і запропонувати іншим купити або продати (це називається «виставити ордер») певну кількість валюти за певною ціною. Вартість, за якою користувачі домовляються продавати і купувати биткоины і становить його курс. Курс постійно змінюється залежно від багатьох факторів — навіть жарт про злом кріптовалюти може обвалити вартість биткоина на кілька сотень доларів.

Найзручнішою біржею для російських користувачів є біржа BTC-E, одна з найбільших у світі. В ній немає необхідності проходити процедуру ідентифікації, вона має достатню кількість користувачів для оперативного проведення обміну та підтримує російські платіжні системи.

1. Для початку нам необхідно ввести гроші на біржу, BTC-E пропонує введення за допомогою Qiwi (5% комісії), OKPAY (2%) і Payeer (3%). OKPAY здалася нам не самою зручною, Payeer іноді вимагає скан кредитної карти і кілька днів на перевірку ваших даних, тому ми зупинилися на Qiwi, а значить, нам потрібно поповнити ківі-гаманець, на щастя, це можна зробити і без комісії, наприклад, з перекладом Альфа-Банку або поповнення рахунку через звичайний термінал.

2. Після того, як гроші з’являться на нашому балансі на біржі (врахуйте, що не завжди платежі приходять миттєво), треба прийняти участь в торгах. Для цього виставимо ціну за биткоин, орієнтуючись на поточний курс. Якщо ваша ціна виявиться прийнятною, через деякий час на вашому внутрішньому рахунку з’явиться сума у биткоинах за вирахуванням 0,2% від угоди — це комісія біржі.

3. Якщо ми не хочемо грати на біржі, то саме час вивести кошти на наш гаманець, комісія за виведення складе 0,001 BTC, проте врахуйте, що перший висновок засобів може зайняти до трьох днів.

2. Обмінні сервіси
Обмінні сервіси дозволяють конвертувати гроші в bitcoin і назад по внутрішньому курсу. Цей спосіб покупки кріптовалюти лише трохи виграє в простоті у бірж.

Одним з найпопулярніших і вигідних обмінників вважається metabank.ru (відгуки). На даний момент він приймає Qiwi і Webmoney, і в тому, і в іншому випадку комісія складе 4%. Зверніть увагу, що Метабанк проводить платежі з Qiwi вручну з 10 до 19 годин.

Існують і інші популярні обмінні сервіси: ALFAcashier, 24change.com, wm-center, ви вільні вибирати, але завжди пам’ятайте, перед вчиненням будь-яких транзакцій потрібно перевірити репутацію продавця, якщо ви не знаєте, як це зробити — краще скористайтеся одним з надійних обмінників.

3. Купівля безпосередньо
Для цього вам необхідно знайти бажаючого продати вам биткоины і домовитися про курс, при цьому зазвичай він буде трохи нижче, ніж на біржі, тому що і продавець і покупець економлять на комісіях. Ви першим переводите необхідну суму грошей, у відповідь отримуєте еквівалент в биткоинах. Чи не отримуєте, якщо попалися на вудку шахраїв.

Чому доведеться переводити першим? Тому що якщо продавець переведе вам биткоины, а ви втечете, то у нього не буде жодного шансу повернути кошти. Ми вкрай не рекомендуємо купувати биткоины «з рук» у незнайомих людей, не перевіривши їх репутацію.Ми не будемо рекомендувати якийсь один сервіс, тому перерахуємо найбільш популярні: Blockchain, Coinbase, Strongcoin та інші. Також ви завжди можете створити і роздрукувати публічні та приватні ключі і зберігати їх у своєму сейфі або банківській комірці.

Можна скористатися альтернативним клієнтом Multibit (є версії для Windows, Linux і Mac) — він не вимагає повної синхронізації для роботи.