Вклад украины в СССР


З перших років незалежності України нас (Україну і українців) звинувачують у розвалі СРСР. В якості аргументів наводять результати референдуму від 17 березня 1991 року про «Збереження оновленого СРСР». Типу цей референдум був і залишається єдиним законним волевиявленням народу. Ми розповімо про вклад украины в ссср.

Основна образа на Україну (в частині відокремлення від СРСР) лягає на референдум 1 грудня 1991 року, нібито незаконного і не має ніякої юридичної сили, нібито в ньому навіть питання було поставлене неправильно і т. д. Що ж, розберемося з усім по порядку, не висмикуючи факти з контексту, як це роблять вибірково вороги української незалежності.

Вся каша заварилася 17 березня 1991 року на референдумі про Збереження оновленого СРСР».
Питання в оригіналі звучало так: «чи Вважаєте Ви необхідним збереження Союзу Радянських Соціалістичних Республік як оновленої федерації рівноправних суверенних республік, в якій будуть повною мірою гарантуватися права і свободи людини будь-якої національності?». Слід зауважити, що питання стояло про збереження оновленої федерації. Це вкрай важливо. Ніхто вже не питав про необхідність зберегти існуючу систему, розвал якої (!) і звинувачують Україну. Більше того, останнє слово в цьому питанні наштовхує на думку про те, що ініціатори цього референдуму побічно визнали факти утиску прав представників неросійських національностей. В іншому випадку питання закінчувався без фрази «…будь-якої національності».