Цивільно-процесуальне право


medium_55

Багатьом з нас доводиться рано чи пізно стикатися з судовою системою і виступати в судах в якості позивачів, відповідачів або ж просто свідків. При зверненні ж до суду в якості позивача постає питання про грамотне і вірному складанні позову і формулюванні своїх позовних вимог, а також про подальшу подачі позовної заяви до суду. Найпростіше, звичайно, щоб позовну заяву склав адвокат по цивільних справах, але кваліфікована юридична допомога в даний час не всім по кишені і якщо ви трохи орієнтуєтеся в системі права, то цілком зможете самостійно оформити нескладне позовну заяву. Звертайтеся до https://www.ua-expert.com/ за допомогою з вашим питанням.

Вимоги до подачі позовної заяви до суду:

Заявник повинен вказувати конкретні порушення своїх прав з боку відповідача, та підтвердити документально всі викладені в заяві обставини. У чому ж складність, здавалося б?
У тому, що кожен аргумент із заяви повинен бути відображений в додатках та інших доказах. Вказали, що якийсь об’єкт належить вам на праві власності — прикладіть документи. Якщо пишете, що державним органом вам відмовлено в прийомі документів — додавайте офіційну відповідь з органів. І так далі. Те ж стосується і викладу загрози порушення своїх прав: якщо відповідач, наприклад, звів паркан, як вам здається, з порушенням будівельних норм — то ви зобов’язані обґрунтувати, чому саме порушені ваші права. Наприклад, неможливістю підступу до тильної сторони будинку або ж порушенням протипожежної безпеки. Без чіткого опису суті порушення своїх прав позивач не зможе подати позовну заяву до суду у цивільній справі.
У разі недотримання вимог зазначених статей позовну заяву буде залишено суддею без руху і заявник отримає рішення суду із зазначенням терміну, протягом якого йому необхідно доопрацювати документи згідно з вимогою суду. Якщо вимоги заявник не виконає — документи підлягають поверненню з правом повторного подання в разі усунення зауважень в майбутньому. На ухвалу про залишення без руху і про повернення можуть бути подані приватні скарги до вищої інстанції.
Проте, звертаємо вашу увагу, що по складним позовною справах найбільш оптимальним і зручним рішенням буде найняти юриста або адвоката, що заощадить ваші нерви і час, а так само не дозволить пропустити різні процесуальні терміни.