Створюємо ландшафт на ділянці своїми руками


Деколи хочеться бачити на ділянці не один водний об’єкт, а відразу декілька. Але як спланувати ландшафт, щоб струмок з’єднував кілька озер?

Пропонуємо розглянути це на конкретному прикладі «побудови» досить довгого струмка, що з’єднує 3 невеликі водоймища на ділянці розміром 8 соток з невеликим ухилом. Витоком струмка є водоспад висотою близько 1 м на штучно спорудженому пологому пагорбі, задня частина якого зайнята розкидистим ялівцем Мінт Джулеп. Вода витікає з корита, виготовленого з скловолокна, цілком успішно імітує камінь. Пагорб з водоспадом обкладений вже натуральними великими каменюками, вода надходить в отвір в кориті по шлангу довжиною 15 м, сполученого по прямой з насосом, встановленим на день нижнього ставу (лінія струмка довше). Шланг з розтруба насоса піднімається до поверхні і декорується камінням або рослинами. Шланг прикопаний неглибоко. Хочу запропонувати Вам замовити ландшафтный дизайн в Харькове

З чого почати?

Глибина водойм – близько 80 см, глибина струмка – 50 див. вирили ложі струмка і водойм, утрамбували грунт, по всьому ложу струмка насипають невеликий шар піску, роблячи поверхню глинистого грунту гладкою (замість піску можна використовувати геотекстиль). Акуратно розклали плівку або гуму по всьому руслу, формуючи вигини, закладаючи складки, пам’ятаючи, що краще кілька великих складок, ніж безліч дрібних. Щоб плівка в процесі роботи не зміщувалася, її в кількох місцях прикріплювали по краю до грунту великими цвяхами.

Ложе струмка має бути красивим і без води, каменів і рослин. Кожен з трьох водоемчиков виклали окремими шматками плівки, ложе струмка застелили довгими вузькими шматками плівки так, щоб полотнище, що лежить вище по схилу, перекривало нижележащий шматок сантиметрів на 50. Повністю покрили дно струмка і водойм камінням. Камені в струмку укладали так, щоб утворилося кілька маленьких «зупинок» для води, ці крихітні озерця дуже прикрашають його. При оформленні берегів зайві краї плівки обрізали, закопуючи залишки або під прямим кутом, або укладали горизонтально на пару сантиметрів вище рівня води, потім декорували гравієм, галькою, каменем і рослинами.

озеро на ділянці

Підбір рослин

 

Біля водоспаду на пагорбі посадили великий вічнозелений рододендрон, доросле ялина Глаука Глобоза і десятирічну ялицю бальзамічну Нана. Розклали великі плоскі красиві камені, з допомогою сланких ялівців і листяних чагарників, наприклад, карликових верб, барбарисів, спіреї та кизильників, надали берегової лінії природний вигляд. У кожен водойма посадили німфеї в горщиках.

Принцип «роботи» водойм

Насос спеціально вибрали малопотужний, щоб не шумів водоспад, а шепотів. Він споживає всього 36 Вт, так що ніякого фінансового збитку бюджету при постійному включенні не завдає.

Вода з «верхнього» ставка з водоспадик перетікає в наступний ставок, самий маленький і самий дрібний, з острівцем посередині, на якому росте сортова низька сосна гірська. До цього прудику з струмком примикає газон. Зрештою вода потрапляє в найбільший з трьох водойм, розміром близько 15 кв. м, «обіймає» мощену майданчик зони відпочинку. Це місце – одне з найбільш мальовничих в саду, особливо після того, як у водойму були запущені японські карасі та коропи. Спостерігати за ними дуже цікаво, у вересні вони переїжджають на «зимові квартири», у великий домашній акваріум.