Строительство бассейнов в Харькове


На дачній або заміському ділянці у спекотну погоду кожен бажає скупатися і насолодитися прохолодною водичкою. Не завжди вдається виїхати на річку чи озеро, тому споруда власного басейну на ділянці буде не зайвою. Рекомендую почитати Строительство бассейнов в Харькове

Штучна водойма дозволяє вдосталь накупатися і охолодитися в спекотні літні дні. Басейн стане не тільки місцем для відпочинку у дорослих, але і водних ігор у дітей. До того ж басейн можна використовувати в якості накопичувального резервуара для поливу рослин. Виділяють кілька видів конструкції:

Стаціонарні
Розбірні
Надувні
Стаціонарні споруди найбільш надійні і мають армовану бетонну чашу. Зазвичай встановлюються на тривалий час і за розміром їх роблять середніми або великими. Підвидами стаціонарних моделей є каркасні і безкаркасні конструкції. Каркас для басейну можна зібрати протягом дня. Стінки зроблені з металевого сталевого листа, а для обробки використовується ПВХ-плівковий пакет у вигляді чаші.

Розбірні моделі рекомендується облаштовувати на неохоронюваних дачних ділянках. Такий басейн збирають на початку сезону, а демонтаж виконують з настанням осені і зберігають у підсобному приміщенні. У такому типі конструкції необхідно фільтрувати воду. Надувний басейн теж користується популярністю. Розмістити його можна навіть на невеликій ділянці.

Даний вид басейну зручно возити з собою на пікнік, природу і т. д. При виборі басейну необхідно визначитися з розміром і формою майбутньої конструкції, а також зі способом монтажу. В цілях економії коштів можна побудувати стаціонарний басейн своїми руками.

Місце для басейну: як вибрати

Перед тим як починати будувати басейн, необхідно визначитися з місцем його розташування. Бажано вибирати ділянку для басейну з ухилом грунту. Поблизу не повинні рости високі дерева, так як коренева система може пошкодити гідроізоляцію.

До того ж з дерев будуть опадати листя і доведеться регулярно очищати чашу від них.
Необхідно звернути увагу, в який бік дме вітер. Бажано, щоб рух повітря проходило вздовж чаші. Таким чином, сміття та бруд будуть прибиватися до краю, що полегшить очищення басейну. З урахуванням цього слід розміщувати майбутню конструкцію.

Також слід враховувати рівень грунтових вод. Встановлювати басейн слід, де рівень грунтових вод від поверхні землі становить 0,5-1 метра. Важливо враховувати і тип грунту. Рекомендується будувати басейн на глинистому ґрунті й у випадку поломки гідроізоляції, такий вид грунту зупинить витік води.

Розмір і глибина конструкції

Розмір майбутнього басейну необхідно визначати з урахуванням цільового призначення. Якщо планується будівництво басейну для плавання, то краще робити прямокутну конструкцію. У круглої чаші серйозно не поплаваєш, але вдалий варіант, щоб похлюпатися у воді. Можна побудувати конструкцію неординарної форми.