Скорочуючи викиди з морських судівМіжнародна морська організація пообіцяла суттєво обмежити викиди c морських суден. Альфа Лаваль об’єдналася з двома лідерами ринку для вироблення нестандартних способів вирішення цієї глобальної проблеми. Ознайомитися детальнiше про выбросы выхлопных газов та багато iншого.

Глобалізація інтенсифікувала торгівлю між Сходом і Заходом, в результаті чого приблизно 90% вантажів сьогодні перевозяться морським шляхом. Однак, незважаючи на те, що морське перевезення вантажів виграє в порівнянні з іншими засобами транспортування з точки зору сукупних газових викидів, деякі специфічні забруднювачі повітря викликають стурбованість. Тому представники галузі вкладають великі кошти в розробку удосконалень своїх екологічних показників.
Двома ключовими групами забруднювачів є окису сірки (SOx) і окису азоту (NOx), шкідливі як для здоров’я людини, так і для навколишнього середовища. Міжнародна морська організація (IMO) твердо пообіцяла суттєво обмежити викиди цих сполук (в разі окису азоту — на 80%) в певних географічних районах — так званих зонах контролю викидів (ЗКВ).

Окису азоту утворюються під час згоряння палива як результат сполуки азоту і кисню з повітря при високих температурах. Вони послаблюють функцію легенів людини і можуть викликати кислотні дощі.
В одному з проектів зі скорочення цих викидів від суднових двигунів компанія Альфа Лаваль була обрана для співпраці з датським відділенням німецького гіганта MAN. Ця двигунобудівного корпорація в даний час розробляє і відчуває що входить до складу системи рециркуляції вихлопних газів (РВГ) для великогабаритних дизельних двигунів технологічне рішення, здатне зменшувати викиди окису азоту на 80%.
Скруббер, що є одним з компонентів даної системи, видаляє азот і тверді частинки з вихлопних газів, використовуючи струменя води. Сепараторне рішення від компанії Альфа Лаваль призначене для подальшого очищення цієї води таким чином, щоб вона не перешкоджала процесу РВГ, і одночасно забезпечує дотримання директиви IMO по чистоті води, що скидається за борт.