Сервіси для обліку особистих грошей


Ефективне управління грошима увазі, в першу чергу, їх точний облік. Ви повинні розуміти, скільки ви заробляєте, скільки і на які потреби витрачаєте, який відсоток ваших вільних грошей і т. п. Можна вести облік традиційним способом – на папері або в комп’ютері, а можете скористатися для цього спеціальними програмними сервісами. Пропоную Сервисы для учета личных денег

Інтернет пропонує безліч програм і додатків для обліку особистих фінансів, вибір конкретного варіанта – справа суто індивідуальна, але середня ефективна програма повинна вміти:

  • підраховувати доходи і витрати;
  • розподіляти їх за категоріями (по тегам);
  • виводити статистику за вибраний період;
  • враховувати кредити;
  • надавати можливість планування бюджету.

При цьому важливо, щоб програму можна було синхронізувати з платформою, на якій ви зазвичай працюєте –Windows, iOS, mac os,Android, щоб легко проводився імпорт даних на інші пристрої, хмари або віртуальні диски і щоб вся введена вами інформація залишалась конфіденційною.

Ми попросили експертів навчального центру ИФАМ вивчити ринок і зробити свій вибір. Так що далі пропонуємо вам наш ТОП 5 сервісів для обліку особистих фінансів.

1. Personal Finances

Опції: Програма відповідає всім базовим вимогам, а додатково дозволяє розділити доходи і витрати кожного з членів сім’ї, вести облік в різних валютах. Версії програми в комп’ютері і телефон синхронізуються, є також можливість зберігання на USB і використання на будь-якому доступному комп’ютері: в офісі, вдома, в поїздках.

Недоліки: Personal Finances не створює баз даних і не підраховує процентні виплати по кредитах.

2. MoneyTracker

Опції: Головна відмітна особливість програми – зручний і простий у використанні інтерфейс. Крім базових функційMoneyTracker пропонує можливість складання списку покупок, виставлення нагадувань, кількісного обліку куплених продуктів, опції для фінансового планування. Існує і «переносна версія програми для флеш-дисків і карт.

Недоліки: Можливості експорту і імпорту даних на інші пристрої не передбачено, якщо ви хочете працювати на іншому комп’ютері – вам допоможе тільки «переносна версія.

3. iCash

Опції: Програма сумісна з Windows і MacOs, також можливий експорт даних в декількох форматах, включаючи html.Крім іншого iCash дозволяє вести зручний облік банківських операцій, а також прогнозувати розмір рахунків (наприклад, за комунальні послуги) на підставі аналізу даних минулих.

Недоліки: Функціональність має і зворотний бік – досить громіздкий, хоч і логічний інтерфейс.

4. MyBudget

Опції: На відміну від попередніх продуктів, MyBudget – це онлайн сервіс, так що питання експорту даних знімається сам собою, ви можете увійти в свій аккаунт з будь-якого зручного пристрою і відразу ж отримати повний доступ до всієї особистої бухгалтерії. Можливо вести як загальний, так і роздільний облік доходів і витрат за готівкових грошей, банківських рахунків, карт, інвестиційних рахунках. Є також опція ведення кожного рахунку в окремій валюті.

Недоліки: Як і багато, даний сервіс не дозволяє вести підрахунок відсотків по кредитах і не створює користувальницькі бази даних. Ще одна проблема – це рівень захисту інформації, що зберігається в інтернеті, а не локально на персональному пристрої.

5. IControlMyMoney

Опції: Крім стандартних можливостей з обліку витрат і доходів, програма пропонує розширений функціонал по контролю над інвестиційними активами. Автоматично завантажуються і оновлюються курси валют, дорогоцінних металів і навіть паїв деяких ПІФ.

Недоліки: Котирування фінансових інструментів надходять не безпосередньо з ринку, а з системи «Яндекс», і використовувати їх можна тільки в якості довідкових, «для загальної освіти», для повноцінної інвестиційної діяльності вони марні. Крім того, немає можливості виставляти нагадування про платежі, експортувати дані і працювати на пристроях з різними платформами.

В цілому, ці сервіси досить зручні у використанні, але жодна з них не ідеальна. Більш того, з усіма основними функціями крім, мабуть, завантаження котирувань фінансових інструментів відмінно справляється банальний Excel, файли якого приймаються практично всіма платформами і пристроями, елементарно експортуються і переносяться на будь-накопичувачах даних. Так що ключовий момент в управлінні особистими фінансами – це не форма, а зміст, не програма, в якій працюєте, а ваше розуміння того, що, як і навіщо ви робите.

Так що не варто приділяти надто багато часу вибору програми і підміняти фінансову грамотність модними опціями.Жоден сервіс не зробить ваше життя кращим, якщо ви не будете використовувати дані про витрати і доходи для оптимізації бюджету, найкращого збереження та примноження грошей. Почніть з себе – приходьте на безкоштовний семінар в навчальний центр ИФАМ, навчіться керувати своїми грошима самі, а потім вже вибирайте собі в допомогу оптимальне програмне забезпечення.