Огляд кращих риболовних спинингов за ціною і якістю


Бажання освоїти спиннинговую ловлю хижака підштовхує початківця рибалки до придбання першого вудилища. Магазини заповнені спиннинговыми вудлищами різних виробників в широкому ціновому діапазоні. Щоб вибрати відповідну вудку, необхідно звернутися до досвідчених товаришів-спінінгістам. А якщо допомогти нікому, доведеться ознайомитися з основними критеріями підбору спінінга самостійно. Пропоную купить спиннинговые удилища

Почати необхідно з того, що спінінгом називається вудилище, оснащене пропускними кільцями і кріпленням для котушки. Котушка оснащується волосінню, до кінця якої кріпиться штучна приманка з гачком. Різким рухом вудилища приманка закидається у воду, а потім ручка котушки повільно обертається, волосінь змотується, а блешня «грає» у воді, нагадуючи хижакові дрібну хвору рибку.

Спінінги відрізняються по довжині, матеріалу бланка, строю, тесту і ціною. Довжина спінінга Довжина спиннингового вудлища робить істотний вплив на дальність закидання, комфортність пересування по берегу, зручність виведення крупної риби. Для ловлі на невеликій річці або озері, а також при вудінні з човна досить спінінга довжиною 2,1-2,4 м. Якщо рибалка найчастіше буде відбуватися на великих річках і водоймах з берега, то далеко закинути приманку вдасться вудилищем 2,7-3 м. Матеріал бланка В даний час виробники випускають вудлища декількох видів. Склопластик. Спінінги з цього матеріалу міцні та гнучкі. Вони відрізняються низькою вартістю, володіючи такими недоліками, як велику вагу і низька чутливість. Вуглепластик. Найдорожчі вудлища робляться з вуглепластика, їх ще називають вугільними, карбоновими або графітовими. Спінінг володіє високою чутливістю, пружністю і легкістю. З недоліків необхідно відзначити дорожнечу, схильність до поломок. Композит. Комбінування співвідношення склопластику і вуглепластика призвело до створення легких і міцних вудилищ, що володіють задовільною чутливістю і доступною ціною. Вибору кращого спінінга для троллинговой риболовлі присвячена ця публікація. Як правильно ловити ляща на кільце, читайте тут. Якими снастями варто користуватися для успішного лову сазана, Ви дізнаєтеся з цієї статті. Лад спиннингового вудилища В залежності від того, наскільки згинається бланк вудилища при закиданні приманки або при виведенні розрізняють три види ладу.

Швидкий лад характеризується вигином тільки вершинки вудилища. Вудлище повільного ладу при навантаженні повністю згинається, а спінінги середнього ладу займають проміжне положення. Щоб практично дізнатися лад вудилища, необхідно попросити продавця або напарника потримати кінчик вудилища, а самому підняти спінінг вгору. В залежності від прикладеної сили, буде видно, як вудилище згинається при різному навантаженні. Тестова навантаження Вибір тестових параметрів залежить від ваги приманки та способу її проведення. Так для лову на обертові блешні масою 5-10 г потрібно спінінг з тестом 5-20 р. При джиговой лову на приманки вагою 20-40 г добре буде показувати кожне торкання дна приманкою вудилище з тестом 10-50 р. Чим дорожче спінінг, тим точніше визначений тестовий межа. Чутливість снасті Сукупність бланка, тіста, ладу, кілець впливає на чутливість спиннингового вудилища. Але навіть якісне вудлище може стати «бездушним», якщо його неправильно оснастити. Дуже важливо підбирати під конкретний спінінг котушку, волосінь, оснащення та інші дрібниці (повідки, застібки, вертлюжкі, карабіни). Визначити і оцінити чутливість вудки новачкові практично неможливо. Для цього потрібен досвід, а також робота з різними вудлищами. Але спробувати вибрати в магазині більш чутливе вудилище можна по двох основних параметрах.