Нолину


Нолину, або бокарнею часто вирощують як ефектне кімнатна рослина. Самий відповідний для цього вид — нолина відігнута (Nolina recurvate), або бокарнея відігнута (Beaucarnea recurvate). Сукулент вважається стійким і невибагливим. Проте деякі помилки у догляді призводить до його загибелі.
НОЛИНА (БОКАРНЕЯ) ВІДІГНУТА

Рід Нолина (Nolina) включає майже 30 видів рослин сімейства Агавовые (за іншою класифікацією — Драценовые). У природі ці сукуленти ростуть в північній частині Мексики і в південних штатах США (в Техасі). В кам’янистій посушливої напівпустелі нолина відчуває себе чудово. Вперше ця рослина було описано французом (1803 р.) і отримало назву на честь французького садівника П. Нолина.
В кімнатних умовах вирощують нолина відігнута. Вона росте повільно. З віком може досягти висоти двох метрів. Пляшкове дерево має стовбур з помітним потовщенням (каудексом). Запас вологи дозволяє суккуленту виживати навіть у найбільш посушливих і жарких регіонах, де опади випадають вкрай рідко. Товстий корковий шар захищає стовбур від випаровування, а жорсткі листя майже не випаровують вологу. Місце. Нолину краще поставити на найсвітліше місце. Вона пристосована до життя навіть на сонці. Інша справа, молоді рослини, у яких кора цибулини не встигає огрубеть. Їх потрібно захищати від пекучих сонячних променів. У зоні ризику виявляється бокарнея, перегодована азотистими добривами.
Це холодостійка рослина часто прикрашає кімнату, перебуваючи в півтіні. Для того, щоб стовбур не скривився в бік вікна, горщик з бокарнеей час від часу потрібно повертати. На світлі бокарнея виростає більш компактною. Нолина в літній час може вирощуватися на свіжому повітрі: горщик з нею ставлять на балкон або виносять в сад. Осінь і зима — період спокою, під час якого температуру повітря потрібно знизити, але не опускати нижче плюс 10°С.