Как раскрутить и продвинуть сайт самостоятельно — пошаговая инструкция


Я не спеціаліст в SEO, але 90% сайтів, які у мене були, успішно займали Топові позиції в пошукових системах. Я не проходив курсів, не брав участь в крутих конференціях, але я просто пробував безліч способів просування сайтів і вибрав для себе те, що дійсно працює і те, що мене ніколи не підводило. Я не працював з сотнями сайтів клієнтів, а всього лише займався своїми сайтами для себе коханого, але швидше за все це навіть на краще. Я всьому вчився сам і лише 1 раз навіть купував консультацію у одного досвідченого в цій справі людини для уточнення деяких моментів. Тому, ловіть інструкцію від самоучки.Рекомендую почитати як правильно робити  раскрутка сайта в оренбурге

Важливо знати!

Цей пункт прочитайте обов’язково! Я не дарма все розписую в довгих вступах. Ви це зрозумієте, коли прочитаєте всю статтю. Раніше для того, щоб просунути сайт в ТОП 3 пошукової видачі, достатньо було просто закупитися посиланнями, напхати сайт ключовими словами і радіти життю. Але зараз ВСЕ НЕ ТАК! Все кардинально змінилося. Пошукові системи міняють алгоритми, змінюються сайти, зростає конкуренція і посилання стали не основним, а одним з десятків і сотень факторів, які впливають на позиції сайту. Їх вага є, але вже не такий як раніше. Це потрібно розуміти.

Зараз, щоб просунути сайт, потрібно враховувати куди більше факторів і про це ми з вами поговоримо нижче. Ну і останнє, що ви повинні знати: просування сайту є тривалим процесом, який триває місяцями. Тому готуйтеся до довгої, копіткої, але цікавій роботі!

Визначаємо цілі сайту

90% компаній не розуміють взагалі, навіщо їм потрібен сайт. Вони почули, що зараз сайт потрібен кожному і побігли в студії за розробкою. У підсумку подивіться будь 100 будь-яких сайтів-візиток або інформаційних сайтів і більше половини з них будуть марними, або з огидним дизайном, або з кострубатим кодом і т. д. Так ось такі сайти взагалі не схильні до просування. Якщо вже ви взялися за сайт, то повинні розуміти, що це велика відповідальність. Він не буде просто працювати від того, що він існує!

Перед тим, як створювати сайт, задайте собі ці питання:

Навіщо він вам?
Які завдання він буде виконувати для вас?
Яку користь він буде нести людям?
Якщо сайт потрібен для людей, то він потрібен і для пошукових систем. Ви зрозумієте про що я кажу, дочитавши статтю до кінця. Скажу тільки, що цьому виною поведінкові фактори (ПФ). А подробиці нижче.

Як тільки ви визначили цілі сайту для вас: він повинен продавати щось, презентувати або просто давати людям інформацію. І корисність для людей: корисна інформація від експертів вашої компанії, корисна інформація від вас особисто, відповіді на запитання користувачів або просто місце для приємного проведення часу (розважальний сайт) і т. д. Після цього переходимо до самого сайту!

Якість сайту

Якщо ви думали, що просування — це тільки маніпуляції з пошуковими системами, то ви помиляєтеся, так було раніше. Зараз перед тим як взагалі показувати сайт пошуковим системам, потрібно його підготувати. Адже одним із критеріїв ранжирування сайтів у видачі є оцінка якості самого сайту. Отже, що потрібно зробити!

Чистий і легкий код

У вас було таке, що ви заходите на кілька різних сайтів, але один з них завантажується швидко, а другий повільно? Так ось від цього теж залежить те, як вас сприйме Яндекс або Google. Швидкість сайту залежить не тільки від коду, але і від хостингу зокрема. З хостингом все просто, користуйтеся ЦИМ і буде вам щастя. Мене повністю влаштовує, але не нав’язую, можете вибрати свій.

А ось з кодом справи йдуть складніше.

Я б радив вам при розробці сайту поговорити з розробниками, щоб вони не утяжеляли сайт різними плагінами, скриптами і т. д. Нехай не лінуються і реалізують найпростіші функції в коді, а не при підключенні доповнень. Всі плагіни звертаються до бази даних і грузя сайт.
Намагайтеся не напихати сайт всякими сторонніми віджетами. У мене, наприклад, в сайдбарі збоку лише віджет Вконтакте, хоча, якщо перевірити швидкість сайту в цьому сервісі, то можна побачити, що і він трохи довантажує сайт.
Просіть при будь-яких змінах на сайті, видаляти старий код. Буває, що ледачі розробники після змін не чистять код від старих записів. Якщо змінюєте сайт часто, то краще мати свого постійного верстальника.
Використовуйте кешування. Якщо сторінка статична і не змінюється, то обов’язково використовуйте кешування сайту. Сторінка зберігається в кеші і при повторному відвідуванні немає звернення до бази, а швидко підвантажується копія.
Полегшуйте зображення. Великі зображення вантажать сайт, але якщо змінити його розмір і стиснути його без втрати якості, то це скоротить час завантаження. Сервісів для стиснення безліч!
Зручність для користувачів

Вашим сайтом повинно бути зручно користуватися. Будь-яка інформація повинна бути доступна. Якщо у вас великі каталоги або велику кількість статей, то пошук по сайту допоможе. Користувач, що зайшов на сайт, повинен з легкістю переміщатися по ньому в пошуках потрібної інформації. Для цього просто проведіть тестування на людях. У соціальних мережах попросіть користувачів пройти на сайт і побродити по ньому. Ви здивуєтеся, яка буде зворотний зв’язок і скільки недоліків вони знайдуть. Якщо користувачу комфортно на вашому сайті, то з більшою ймовірністю пошуковому роботу буде теж комфортно.

Приємний і унікальний дизайн

Дизайн сайту повинен бути унікальним, приємним для очей і тематичним. Коли я потрапляю на чорні сайти з червоним текстом, який рябить, то відразу їх закриваю. Неможливо на такому сайті щось шукати. Цей пункт теж можна віднести до зручності для користувачів, тому довго на цьому зупинятися не будемо.

Мобільна версія сайту

Зараз все частіше користувачі відвідують сайти з мобільних пристроїв, ваш сайт повинен бути до цього готовий. Буквально нещодавно навіть Google попередив усіх, що сайти, які не пристосовані до перегляду з мобільних пристроїв будуть знижуватися в пошуковій видачі. Це тільки початок, далі буде ще суворіше. Тому напружуйте своїх розробників робити вам мобільну версію або переходьте на адаптивний дизайн. Особисто на моїх сайтах вже близько 30-40% відвідувань проводиться з мобільних пристроїв.

Внутрішня оптимізація і контент

Попередні пункти теж можна було частково внести у внутрішню оптимізацію сайту, але тут будуть інші рекомендації. Тут ми і будемо готувати сайт до подальшого просування, а точніше на цьому і починається просування.