Чим небезпечний радон


На сьогоднішній день чималу лепту в поганий стан екології, крім традиційних забруднень, таких, як вихлопні гази і промислові викиди, вносить постійно зростаючий радіаційний фон.
При цьому у тих, кому не байдуже своє здоров’я і здоров’я своїх близьких, є можливість відстежити і намагатися по можливості уникати тих місць, де присутня висока штучна радіація за допомогою такого приладу, як дозиметр. Однак загальний радіаційний фон складається не тільки зі штучної радіоактивності, яка є результатом діяльності людини. У середовищі, яка нас оточує, є присутнім і природна радіоактивність у вигляді родовищ копалин, що містять радіоактивні елементи, або, що повсюдно поширене, у вигляді місць проістеченія на поверхню такого газу, як радон. Тут можна побачити чем опасен радон в життi людини.
Радон — це інертний благородний газ, який не має ні кольору, ні запаху, всупереч сформованій обивательському думку. Той важкий запах, який часто відчувається в місцях його виходу на поверхню, насправді є запахом легшого газу — метану, в суміші з яким радон піднімається з товщі земних порід.
Головна небезпека радону полягає в тому … що до нього всі звикли, сприймають, як щось само собою зрозуміле, і не прагнуть уникати дотику з цим газом, який не тільки радіоактивний, але ще і отруйний. До всього іншого, звичайні дозиметри для його виявлення марні, необхідний спеціальний дозиметр радіометр радону.
Чим же небезпечний радон для здоров’я? Альфа частинки, що виділяються при розпаді цього газу, вражають епітелій, викликаючи опіки легеневої тканини. Особливу небезпеку впливу радіації, створюваної розпадом радону представляє його висока концентрація, яка може викликати онкологічні захворювання і пошкодження хромосом в клітинах кісткового мозку.
Згідно федерального закону, прийнятого в 1995 році, визначена максимальна величина концентрації радону в житлових приміщеннях, складова 100 беккерелів на кубічний метр. При значенні в 200 Бк передбачається проведення захисних заходів. 400 Бк є критичним значенням, при якому будівля визнається непридатним для проживання і підлягає знесенню.
Що можна зробити, щоб самостійно знизити концентрацію радону у вашій оселі? Необхідно звести до мінімуму всі можливі шляхи його проникнення: закрити зазори в підлозі, стінах, зробити підвал герметичним. Радон — важкий газ, він має властивість швидко накопичуватися, тому особливо важливо забезпечити в приміщеннях постійний повітрообмін.